Προκήρυξη Αστυνομικών Σχολών 2018-19

astynomia

ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ έως 6-6-2018 ώρα 15.00. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ή ΤΗΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ (θα την παραλάβετε και θα τη συντάξετε ιδιοχείρως εκεί)

2. ΔΥΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (τύπου ταυτότητας 3Χ4) με τα ονομαστικά στοιχεία στην πίσω πλευρά

3.  ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ

4.  ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ (ότι ... Έχω τα προσόντα που αναφέρονται στις περιπτώσεις 5, 7, 8, 9 του σχετικού κεφαλαίου της Προκήρυξης του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας και ότι δήλωσα ή θα δηλώσω προτίμηση σε μια ή και στις δύο σχολές της Αστυνομικής Ακαδημίας (Αστυφυλάκων-Αξιωματικών) στο Μηχανογραφικό Δελτίο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.)

5.  ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ή ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

6. ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΥ (οι υποψήφιοι/-ες έχουν υποχρέωση να το προσκομίσουν αμέσως μόλις το παραλάβουν)

7. ΟΣΟΙ/-ΕΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ (π.χ. πολύτεκνοι, τρίτεκνοι κ.ά) ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

- Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το δήμο και

Πιστοποιητικό της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος (κατηγορία Πολύτεκνοι)

- Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το δήμο (κατηγορία τρίτεκνοι)

Δείτε την Προκήρυξη της Αστυνομίας εδώ