11ος Διαγωνισμός Φιλοσοφικού Δοκιμίου (2021-22)

Το σχολείο μας συμμετείχε στον 11ο Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοσοφικού Δοκιμίου που οργανώνει το Πανεπιστήμιο Πατρών διά του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου με την υποστήριξη αφ’ ενός μεν του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών Ελλάδος του Πανεπιστημίου Harvard (ΚΕΣ), αφ’ ετέρου δε της Πανελλήνιας Ένωσης Φιλολόγων (Π.Ε.Φ.).

Θέμα του Διαγωνισμού: «Αίσθηση, νόηση και το ερώτημα για τη γνώση»

Δείτε την Προκήρυξη εδώ.

cebdcf8cceb7cf83ceb7

Συμμετοχή στον Διαγωνισμό δήλωσαν 3 παιδιά της Β΄ τάξης: Καζαμίας Γιώργος, Καραγιάννης Πασχάλης και Τεζα Φωτεινή.

Στον Προκριματικό Διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2021 συμμετείχαν δύο μαθητές της Β΄ τάξης: ο Καζαμίας Γιώργος και ο Καραγιάννης Πασχάλης.

Για τους παραπάνω μαθητές η Οργανωτική Επιτροπή έστειλε Εύφημη Μνεία για τον πρώτο και Βεβαίωση Συμμετοχής για τον δεύτερο.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Χαριστούλη Αργυρή