Προγράμματα Σπουδών Γ' Λυκείου (Φυσική, Χημεία, Νεοελληνική Γλώσσα-Λογοτεχνία, Πληροφορική)

(ΦΕΚ): Τα Προγράμματα Σπουδών της Γ' Λυκείου στη Φυσική, Χημεία, Νεοελληνική Γλώσσα-Λογοτεχνία και Πληροφορική

teacher-student

Ισχύουν από το τρέχον σχολικό έτος 2019-2020

Δημοσίευση: 03/01/2020

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ESOS

Δημοσιεύθηκαν σήμερα στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης τα Προγράμματα Σπουδών της Γ Λυκείου στη Φυσική, Χημεία, Νεοελληνική Γλώσσα-Λογοτεχνία και Πληροφορική που ισχύουν από το τρέχον σχολικό έτος 2019-2020.

Για να ανοίξετε τα ΦΕΚ πατήστε, αντίστοιχα, παρακάτω:

Προ?γραμμα Σπουδω?ν του μαθη?ματος της Νεοελληνικη?ς Γλω?σσας και Λογοτεχνι?ας της Γ ? τα?ξης Γενικου? Λυκει?ου

Προ?γραμμα Σπουδω?ν του μαθη?ματος της Φυσικη?ς της Γ ? τα?ξης Γενικου? Λυκει?ου.

Προ?γραμμα Σπουδω?ν του μαθη?ματος της Πληροφορικη?ς της Γ ? τα?ξης Γενικου? Λυκει?ου

Προ?γραμμα Σπουδω?ν του μαθη?ματος της Χημει?ας της Γ ? τα?ξης Γενικου? Λυκει?ου.

ΙΕΠ:  Δεν υφίσταται καμία μεταβολή στην εξεταστέα ύλη όλων των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων

Σε συνέχεια της διευκρίνισης που αναρτήθηκε σχετικά με την εξεταστέα ύλη των Μαθηματικών της Γ΄ τάξης του Λυκείου που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, διευκρινίζεται ότι δεν υφίσταται καμία μεταβολή ως προς την εξεταστέα ύλη όλων των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων  της Γ΄ τάξης του Λυκείου για το σχολικό έτος 2019-2020, καθώς τα Προγράμματα Σπουδών είναι κείμενα ευρύτερου περιεχομένου από την εξεταστέα ύλη.