Εκπαιδευτικές Επισκέψεις στο Δημαρχείο Νιγρίτας (2023-24)

dimos-pdf VISALTIA

Υπεύθυνοι/ες Προγράμματος

Χατζάρα Στέλλα, Παπακωνσταντίνου Στάθης, Σκαρογιάννης Γιώργος, Βασιλειάδου Φωτεινή, Φυτοπούλου Ελπίδα

Στο πλαίσιο του Προγράμματος eTwinning "Βιωσιμότητα, ο παγκόσμιος στόχος" ("Sustainability, a global mission"), ομάδες μαθητών/τριών πραγματοποίησαν δύο (02) επισκέψεις στο δημαρχείο Νιγρίτας.

1. Στις 29-11-2023, όπου συναντήθηκαν με τον Δήμαρχο κο Μασλαρινό.Υπεύθυνοι/ες εκπαιδευτικοί-Συνοδοί: Χατζάρα Στέλλα, Καρυώτης Κωνσταντίνος.
  2. Στις 22-03-2024, όπου συναντήθηκαν με τη νέα Δήμαρχο κα Πλιάκου.Υπεύθυνοι/ες εκπαιδευτικοί-Συνοδοί: Χατζάρα Στέλλα, Καρυώτης Κωνσταντίνος, Βασιλειάδου Φωτεινή, Σκαρογιάννης Γεώργιος.

Σκοπός των επισκέψεων αυτών ήταν η υποβολή αιτημάτων που σχετίζονται με προβλήματα στο σχολικό χώρο, καθώς πλέον τα θέματα των σχολείων επιλύονται από τους Δήμους.