Βράβευση μαθητών για τη συμμετοχή σε Διαγωνισμό Δοκιμίου για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση (2021-22)

Βραβεύτηκαν από τον Δήμο Βισαλτίας οι επιτυχόντες στον Διαγωνισμό Δοκιμίου για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση. Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου «Αθανάσιος Κασιακόγιας».

Για την τελετή βράβευσης δείτε εδώ

epanastasi 1821

Από το σχολείο μας συμμετείχαν 3 παιδιά.

Τέζα Φωτεινή (Β΄ τάξη)

1ο Βραβείο

Βλάχου Ειρήνη Χρυσοβαλάντου (Α΄ τάξη)

3ο Βραβείο

Καραγιάννης Πασχάλης (Β΄ τάξη)

Αναμνηστικό δίπλωμα συμμετοχής

DSC01439-1024x577

DSC01435-1024x577

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν  ο Δήμαρχος Βισαλτίας κ. Αθανάσιος Μασλαρινός, η Πρώην Υπουργός, Βουλευτής της ΝΔ κα Φωτεινή Αραμπατζή, ο Αντιδήμαρχος Πρόνοιας, Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού, κ. Γιάννης Αδαμούδης, ο Αντιδήμαρχος Υποδομών, κ. Θοδωρής Βαδικόλιας, ο Αντιδήμαρχος Διοικητικών και Οικονομικών κ. Νίκος Πασχαλίδης, ο Αντιδήμαρχος Αγροτικής Ανάπτυξης και Οικονομίας κ. Λεωνίδας Ψαρράς, ο πρόεδρος του Δ.Σ. Βισαλτίας κ. Θωμάς Μπιμπλιάς, ο Πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Βισαλτίας, κ. Θωμάς Μπακαλούδης, ο Γραμματέας του Δ.Σ. Βισαλτίας κ. Απόστολος Ντόλκος, ο πρόεδρος της Κοινότητας Τερπνής Αθανάσιος Μιχαλάκης, η αντιπρόεδρος της Κοινότητας Νιγρίτας κα Κατερίνα Χατζηστραβού, ο Γενικός Γραμματέας του Δήμου, κ. Δημήτρης Παπαθανασίου, η Αντιπρόεδρος της ΔΕΥΑΒ, κα Αλεξάνδρα Καρρά, ο Διευθυντής του ΓΕ.Λ. Μαυροθάλασσας κ. Γεώργιος Τέζας, εκπαιδευτικοί και γονείς.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Χαριστούλη Αργυρή