Απονομή Ετικέτας Ποιότητας eTwinning για το έργο Chemistry Around Us (2021-22)

etwinning21g

Στο σχολείο μας απονεμήθηκε Ετικέτα Ποιότητας για το έργο eTwinning "Chemistry Around Us".

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Χατζάρα Στέλλα

Αγαπητή Stella Chatzara (Γενικό Λύκειο Νιγρίτας (General Lyceum of Nigrita)),

Συγχαρητήρια! Μόλις σου απονεμήθηκε η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο Chemistry Around Us.

Ακολουθεί το αιτιολογικό της Διάκρισης, όπως το απέστειλε η Ομάδα eTwinning:

"Υλοποιήσατε ένα ενδιαφέρον έργο με θέμα STEM και στόχο την περιβαλλοντική εκπαίδευση, υλοποιώντας ποικίλες δραστηριότητες.

Στα θετικά του σημεία ήταν:
- τα προϊόντα που δημιουργήθηκαν μέσα από τη συνεργασία των σχολείων (e-books, posters)
- η επικοινωνία μεταξύ των μαθητών μέσω τηλε-διασκέψεων
- η αξιολόγηση και διάχυση των δράσεων σας

Σε επόμενα έργα θα πρέπει να δοθεί περισσότερη προσοχή
-στη διαρκή ενεργοποίηση των Ελλήνων μαθητών αξιοποιώντας τα εργαλεία του twinspace (πχ forum, live meetings) με στόχο τη συστηματική συνεργασία σε διακρατικές ομάδες όπου θα αναπτύσσεται επαρκής αλληλεπίδραση μεταξύ τους.

Για όλους τους παραπάνω λόγους σας απονέμεται η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο σας! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στη δημιουργική σας πορεία! Με εκτίμηση, ο Εθνικός Οργανισμός Υποστήριξης της δράσης eTwinning."

Με φιλικούς χαιρετισμούς
Η Ομάδα του eTwinning