Διακρίσεις Μαθητών-Αθλητών του σχολείου μας (2018-19)

personajes-animados

Μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν σε αγώνες στίβου και διακρίθηκαν σημειώνοντας υψηλές επιδόσεις.

Στην Α΄ φάση (Σέρρες 21-03-2019) συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες, ανά αγώνισμα.

1. Στη σφυροβολία ο Εκλεκτός Κωνσταντίνος (2η θέση) και ο Ζιώγας Θεόδωρος (1η θέση)
  2. Στη σφαιροβολία ο Μπουτσιούκης Βασίλειος (1η θέση)
  3. Στον ακοντισμό η Τσαβδαρίδου Αποστολία (1η θέση)
  4. Στη σφαιροβολία η Μπίσκα Κατερίνα (1η θέση)
  5. Στο μήκος η Χατζηθωμά Βασιλική (6η θέση)

Στο πανελλήνιο σχολικό στα Γιάννενα ο Ζιώγας κατέλαβε τη 2η θέση στη σφυροβολία και η Μπίσκα την 6η θέση στη σφαιροβολία.

Στο πανελλήνιο εφήβων στην Κατερίνη ο Ζιώγας κατέλαβε την 3η θέση και στο διεθνές μίτινγκ Βενιζέλεια (09-06-2019) κατέλαβε τη 2η θέση.

Στο ευρωπαϊκό στην τελική κατάταξη ο Ζιώγας είναι 5ος στην κατηγορία των 5 κιλών και 10ος στην κατηγορία των 6 κιλών. Ακολουθεί η συμμετοχή του στο πανευρωπαϊκό εφήβων στη Σουηδία (18-07-2019). Του ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.